Czym jest freestyle rap?

Muzyka rap to coraz częściej słyszana w środkach masowego przekazu. Wielu znanych raperów prezentuje swój wizerunek w kampaniach marek, a reklamy telewizyjne wykorzystują rapową rytmikę do skutecznej sprzedaży produktów. Coraz popularniejszy w wielu środowiskach jest także freestyle rap, czyli styl wolny w melorecytacji.
Freestyle rap to nic innego, jak wypowiadanie kwestii wymyślanych na bieżąco. Sztuka narodziła się, jako główna podwalina rapu i jest kultywowana do dziś. W przeciwieństwie do pisanych tekstów, freestyle jest spontaniczną formą artystycznego wyrazu. Raperzy zajmujący się improwizacją oddają w wersach magię chwili i tworzą bardzo efektowne widowisko dla publiki.
W zależności od intencji, rapowane w biegu kwestie mogą mieć różny charakter. Freestyle rap dzielimy na pokojowy i bitewny. Pierwszy z wymienionych to zazwyczaj dodatek do koncertów raperów lub showcase, a drugi to zwyczajna walka na słowa. Podczas batalii przeciwnicy mają za zadanie udowodnić swoją wyższość, najczęściej przez wymyślanie słownych ataków w stronę rywala. Oponenci mają określony czas na swój pokaz, a cała bitwa jest podzielona na rundy z tematem i bez tematu. Rundy tematyczne służą eliminacji wszelkich oszustw i udowodnieniu, że artysta improwizuje na żywo.

Jak sprawić aby twoja grupa muzyczna stałą się popularna?

Zastanawiasz się gdzie możesz zobaczyć rap w wersji freestyle? Wielbiciele tej formy rozrywki spotykają się zazwyczaj w tak zwanych cypherach, występują na scenie przy okazji bitew i koncertów lub dają występy na ulicy. Freestyle rap można podziwiać także w internecie. Do tej pory zarejestrowano filmy z imprez w tym stylu, a także wielu audycji radiowych z udziałem największych artystów kultury hip-hop.

One Comment on “Czym jest freestyle rap?”

Dodaj komentarz