Co warto wiedzieć o głośnikach bezprzewodowych?

Głośniki bezprzewodowe cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki nim możemy się cieszyć ulubioną muzyką w każdym miejscu, możemy też organizować towarzyskie imprezy na wakacjach oraz piknikach.

Dla tych, którzy chcą się cieszyć dźwiękiem wysokiej jakości w każdej sytuacji, wybór głośnika jest kwestią bardzo ważną. Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze takiego urządzenia?

Głośniki bezprzewodowe – podstawowe informacje

Oferta głośników Bluetooth jest bardzo szerokie, a ceny głośników dość zróżnicowane. Najtańsze głośniki bezprzewodowe to wydatek około 50 zł, możemy się jednak spotkać z głośnikami, za które trzeba zapłacić kilka tysięcy złotych. Cena jest ważna, jednak to nie nią powinniśmy się kierować przy wyborze głośników. Ważniejszą kwestią są parametry techniczne. Tym najważniejszym jest moc, która w przypadku głośników bezprzewodowych wynosi od 3 do 100 W. Im wyższa moc, tym lepsza jakość dźwięku oraz ilość decybeli. Warto też w porę sprawdzić jakość baterii i orientacyjny czas pracy, warto też zwrócić uwagę na zasięg łączności. Zwykle waha się on od 20 do 30 metrów, można jednak znaleźć i takie urządzenia, w których zasięg ten jest nieco wyższy. Jeśli wiemy, że głośniki bezprzewodowe będą nam często towarzyszyły w podróży, musimy też w porę sprawdzić informacje na temat ich wytrzymałości oraz odporności na wstrząsy. Warto też zwrócić uwagę na oznaczenie IP, które odnosi się do stopnia ochrony przed pyłem i wilgocią.

Polecany artykuł o sprzęcie muzycznym: Mikrofon idealny na scenę (i nie tylko) – Neumann KMS105.

Oprócz parametrów technicznych, warto też zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje głośników bezprzewodowych. Niektóre z nich posiadają dodatkowo mikrofon, dzięki czemu służą i jako głośnik, i jako zestaw głośnomówiący, inne są połączone z radiem lub oświetleniem.

Ta ostatnia funkcja ma duże znaczenie dla osób, które często organizują imprezy plenerowe. Dla tych, którzy chcą się cieszyć ulubioną muzyką, lecz nie chcą zabierać w podróż płyt, dobrą funkcją jest wbudowana pamięć. Dzięki temu można ograniczyć ilość bagażu, a jednocześnie zabrać ze sobą wszystko to, co może umilić czas w podróży.