Ile zostało stworzonych do tej pory piosenek?

Muzyczne bazy danych online zawierają setki milionów nagranych utworów. Trudno jest określić rzeczywistą liczbę, a zależy ona od tego, co uważamy za piosenkę. Oczywiście piosenka to krótki utwór muzyczny, który łączy w sobie melodię i wokal, choć istnieją także utwory instrumentalne.

Zanim przejdziemy do statystyk, należy pamiętać, że nie tylko oryginalne utwory zalicza się do kategorii „piosenki”. Jak wiadomo, istnieje wiele coverów piosenek. Istnieją także zremasterowane wersje utworów takich jak „Yesterday” The Beatles, które również można uznać za nowy utwór. Nie mówiąc już o niezliczonych wersjach koncertowych, które znalazły się na płytach, CD, winylach itp. Nie można też pominąć „remiksów”. Biorąc to wszystko pod uwagę, na świecie powinna istnieć ogromna liczba piosenek.

Jeśli poszukasz w Internecie, pierwszą rzeczą, która wyskakuje w Google w związku z tym pytaniem, jest 97 milionów piosenek. Jednak serwis Spotify podaje liczbę 82 milionów utworów.

Choć większość z nas zastanawiała się i zadawała sobie pytanie: „Ile jest piosenek na świecie?”, prawda jest taka, że tak naprawdę nigdy się tego nie dowiemy, a jedyne, co możemy zrobić, to spojrzeć na statystyki i zobaczyć, jakie są wyniki z różnych platform, takich jak Spotify i innych. To naprawdę niemożliwe, aby określić liczbę piosenek na świecie przy tak ogromnej liczbie utworów, które są publikowane codziennie. Przyjrzymy się jednak niektórym statystykom dotyczącym sieci i różnych platform.

Odpowiedź Google

Po wpisaniu tego pytania w Google pierwszą rzeczą, która się pojawia, jest 97 milionów piosenek. Biorąc pod uwagę fakt, że według statystyk co dwie minuty powstaje nowa piosenka, powiedziałbym, że liczba ta powinna być znacznie wyższa niż 97 milionów.

Piosenki na świecie według Spotify

Spotify ma obecnie bardzo silną pozycję w dziedzinie strumieniowego przesyłania muzyki, nic więc dziwnego, że w tej kwestii należy wziąć pod uwagę ich słowa. Serwis Spotify istnieje od 2008 roku i każdego dnia dodaje do swojej biblioteki nowych artystów i utwory.

Według danych Spotify, baza danych zawiera 82 miliony utworów, a każdego dnia dodawanych jest 60 000 nowych utworów. To ogromna liczba, która pokazuje, dlaczego Spotify jest najpopularniejszym na świecie serwisem streamingu muzyki i ma najwięcej subskrybentów. Wracając do statystyk, wynika z nich, że na Spotify średnio co 1,4 sekundy przesyłany jest jeden utwór.

Artykuł powstał we współpracy ze stroną: https://radio.org.pl/