3 najpopularniejszych, polskich muzyków disco-polo

Disco polo od zawsze budziło kontrowersje. Dla jednych to gatunek obciachowy, dla innych – po prostu styl życia. Możemy deklarować, że nie lubimy disco polo, ale kto z nas nie zatańczy na zabawie do „Jesteś szalona” czy „Życie to są chwile”?

Nie da się ukryć, że disco polo stanowi istotną część polskiej kultury – przez jednych szanowaną, przez innych pogardzaną. Z tego krótkiego artykułu dowiemy się, jacy są najpopularniejsi muzycy disco polo w Polsce.

Czadoman

Czadoman, czyli Paweł Dudek to przedstawiciel młodego pokolenia. Urodził się w 1986 roku w Opalewie. Tworzy muzykę z pogranicza disco polo i dance. Wylansował takie hity jak „Ruda tańczy jak szalona” czy „Chodź na kolana”. Czadoman jest postacią bardzo rozpoznawalną i charakterystyczną. Ciekawostką jest, że wystąpił w szoł Polsatu „Twoja twarz brzmi znajomo”.

Marcin Miller (Boys)

Marcin Miller to wokalista kultowego zespołu Boys. Urodził się w 1970 roku w Prostkach. Wraz ze swoim zespołem stworzył jeden z największych – o ile nie największy – hit disco polo: „Jesteś szalona” – melodię, którą każdy Polak bez wątpienia zna. Zespół Boys stworzył też takie piosenki jak „Wolność” czy „Łobuz”. W 2019 roku Miller wydał książkę autobiograficzną pt. „Jestem szalony”. Brał udział w wielu teleturniejach i w reality show „Big Brother”.

Zenek Martyniuk (Akcent)

Zenek Martyniuk nazywany jest nie bez powodu królem disco polo. Urodził się w roku 1969 w Gredalach. Martyniuk współtworzy zespół Akcent. Ich single zdobyły wiele diamentowych płyt, a także płytę platynową. Akcent dał nam takie przeboje jak „Przez twe oczy zielone” czy „Życie to są chwile”. W 2020 roku powstał film biograficzny o Zenku Martyniuku pt. „Zenek” w reż. Jana Hryniaka. Tutaj znajdziesz opis kariery Zenka Martyniuka.

W 2017 roku wyszła książka o Martyniuku pt. „Życie to są chwile”, której autorami są sam piosenkarz oraz Martyna Rokita.